גינה היא חלק בלתי נפרד מהחזות החיצונית של הבית. זהו אחד מסממני איכות החיים וגינה פרטית מאפשרת לכם ליהנות מאווירה טובה ותחושה נעימה. הגינה היא מקום בו תוכלו לבלות בשעות הפנאי, לארח חברים או סתם לשבת על כוס משקה צונן בימי הקיץ. אך על מנת ליהנות מהגינה בצורה הטובה ביותר, כדאי לחשוב על עיצוב גינות. ולא רק בגינות פרטיות, עיצוב גינות חשוב גם לבנייני מגורים משותפים, מקומות ציבוריים ואפילו עסקים.

בעבר כאשר רצינו גינה יפה ומטופחת שכרנו גננים. אלו אכן עושים עבודה נהדרת; הם יודעים כיצד לטפל בצמחים ולתחזק את הגינה ולעשות ממנה מקום נעים. אך גננות בפני עצמה היא אינה עיצוב גינות. עיצוב גינות מסתכל על הדברים בצורה רחבה יותר; הצמחים הם חלק חשוב בגינה, אך ישנם מבחר של כלים עיצוביים בהם משתמשים על מנת לתת קונספט ואופי לגינה.

עיצוב גינות הוא אינו תחליף לגננות, התוצאות הטובות ביותר מתקבלות בעבודה משותפת. בעוד הגננים מתמקדים בעיקר בצרכים של הצמחים, כמו למשל אור וצל, מעצבי גינות חושבים יותר על החוויה. הם יודעים כיצד לתכנן קונספט עיצובי תוך כדי שימוש במבחר כלים עיצוביים, המאפיינים הפיזיים של הגינה, ההתאמה לבית והסביבה, וכמובן הטעמים העיצוביים של בעלי הנכס.

להפיק יותר ערך מהגינה

כאשר יש לכם גינה, בשלב ההתחלתי היא רק שטח אדמה. אך בשביל להפיק ממנה את המיטב, יש צורך בעיצוב גינות. לא לכל אחד יש את העין המסוגלת להשתמש בשטח האדמה בצורה המיטבית. את היכולת לנצל את כל היתרונות שלו, ולשלב אותו עם אלמנטים עיצוביים שונים המתאימים לסביבה האדריכלית והלייפ סטייל של הדיירים.

מעצבי פנים המתחמים בעיצוב גינות מסוגלים לפתח חזון עבור הגינה, ולהפוך אותה למקום קסום המפאר את הבית ומעצים את התחושות העיצוביות הכלליות; אלו הם דברים שיש להם השפעה ישירה על איכות החיים שלכם. בעזרת עיצוב אתם תנצלו את הגינה בצורה הטובה יותר, הן מבחינת השטח והן מבחינת הפוטנציאל.

בעזרת עיצוב גינות ניתן להבטיח כי תיהנו מהגינה ותפיקו ממנה את המיטב גם בשעות היום וגם בשעות החשיכה. לא אחת אנו רואים אנשים שעיצבו את גינתם לבד, או בעזרתו של גנן. התוצאה יכולה להיראות טוב, אך ניתן להבחין בפער במימוש הפוטנציאל בין שעות היום לבין שעות החשיכה. לכן אנו חוזרים ואומרים כי רק עיצוב גינות מאפשר להגשים את מלוא הפוטנציאל.

עיצוב גינות בהתאמה אישית

עיצוב גינות נעשה בהתאמה אישית. יש צורך לקחת בחשבון את הנתונים הפיזיים של הגינה, את האור הטבעי, את היחס למבנה ולסביבה, את כיווני הרוח וכמובן את הצרכים של המשפחה המתגוררת במקום. לכל משפחה ישנם צרכים אחרים; עיצוב גינות צריך לתת יותר ממענה אסתטי, הוא צריך לתת התאמה מלאה לצרכים הפונקציונליים והתחושות המלוות את הגינה.

עיצוב גינות יכול לעבוד עם כלים שונים הכוללים עצים וצמחייה, אבנים וריצוף, מים, ריהוט גינה, סככות, חיפוי קירות, עץ טבעי ועוד מבחר של חומרים שונים. המעצב יודע כיצד לעבוד איתם על מנת לבנות תחושות וליצור קונספט עבור הגינה.

בעזרת עיצוב גינות ניתן לקחת את כל האלמנטים שבגינה ולעבוד איתם בשיטות שונות. לפעמים המעצב רוצה ליצור אחידות, ולפעמים ניגודיות; לפעמים רוצים להדגיש אלמנטים מסוימים בגינה, ולפעמים רוצים ליצור איזון; לפעמים נרצה להביא צבעוניות רבה, ולפעמים גוון מרכזי. אך כל החלטה שכזו נעשית מתוך מודעות לתחושות העולות ממנו, ובהתאם לקונספט העיצובי.

עיצוב גינות יסייע לכם להשיג תחושה הרמונית, תחושה המתחילה בגינה וחודרת גם אל תוך עיצוב הבית. אתם תיהנו יותר במרחב הביתי ותוכלו לנצל את מלוא הפוטנציאל של הגינה הביתית.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *