לא סתם אומרים כי הסלון הוא הלב של הבית. בבתים רבים אנו רואים כי הסלון הוא מקום מרכזי ממנו ישנה גישה אל יתר חללי הבית. הסלון נחשף מייד עם הכניסה לבית ודרכו תמיד עוברים. אך לא רק מאפייניו הפיזיים הופכים אותו למרכז הבית, זהו גם מרכז של פעילות פנאי ומשפחה. הסלון הוא המקום בו המשפחה יושבת יחדיו, ומקום שבו גם מארחים חברים.

עיצוב פנים סלון צריך לקחת את המורכבות של החלל הזה. מכיוון שהוא משמש כמבואה לשאר הבית, הוא צריך לדבר בהרמוניה עם עיצוב שאר החללים בבית. נכון, ניתן לשלב סגנונות עיצוביים שונים, אך צריך לדעת כיצד לעשות זאת, כיצד ליצור תיחום או כיצד לתת לסגנונות להתמזג אחד בשני. ויחד עם זאת גם לנצל את המרחב בצורה הטובה ביותר וכמובן, בהתאם לתקציב עיצוב פנים.

הסלון הוא החלל הראשון הנפתח בפנינו כאשר אנו נכנסים הביתה, ולכן הוא חלק חשוב מהרושם הראשוני, מהתחושות המתקבעות בתודעה ובתת המודע. לכן לא נרצה להזניח את החדר, הזה. יש להשקיע בעיצוב פנים סלון ולהבין שהוא יהיה המסר התודעתי המרכזי ברגע הכניסה לבית.

עיצוב פנים סלון צריך גם לסייע לייצור את האווירה הנעימה, עבור בני המשפחה והאורחים. מקום שיהיה נעים לשבת בו. מקום שתהיה בו אווירה מזמינה.

כל סלון דורש פתרון אישי

לכל משפחה יש את הסגנון העיצובי המתאים עבורה. לא נרחיב כרגע בסגנונות עיצוביים, אך בהינתן סגנון עיצובי זה או אחר, עדיין יש צורך בעיצוב פנים סלון המתאים לאותו הסגנון שנבחר. סלון בבית זה, לעומת סלון בבית אחר, יכולים להיות שונים מאוד באופיים גם כאשר הם עונים על אותו סגנון עיצובי.

לעתים מדובר בסלון קטן, בו לצד הרצון להכניס אופי עיצובי בסגנון מסוים, יש גם לבצע התאמות לגודל הקטן של החלל. וזוהי הסיבה מדוע כדאי להיעזר במעצבי פנים, הם יודעים כיצד לנצל היטב את החלל. בין זה חלל קטן או חלל גדול, הם תמיד יודעים כיצד להפוך את העיצוב לכלי המאפשר להפיק מהחלל את המיטב. הם יודעים כיצד להשתמש בתאורה על מנת ליצור תחושת מרחב בסלון קטן, או כיצד לעצב את הסלון שלא יראה שומם מידי כאשר מדובר בחלל גדול.

ולא רק גודל הסלון מביא איתו אתגרים. ישנם אתגרים נוספים בעיצוב פנים סלון הקשורים לממדי החלל או מיקום החלונות בחדר. יש לראות את התמונה המלאה, ולבנות עיצוב בו כל דבר נמצא במקום, וכל דבר מדבר בשפה הרמונית ויוצר תחושה נעימה בבית.

עיצוב פנים סלון – הקהל הישראלי נפתח לכיוונים חדשים

בעבר הקהל הישראלי נהג להיות מאוד סולידי בעיצוב הסלון; דווקא בגלל שזהו חלל המשמש לאירוח וצריך ’להכיל את כולם‘. אך כיום הישראלים פתוחים יותר לעיצובים מפתיעים, ונותנים יד חופשית למעצבים. וכאשר לא מגבילים את המעצבים, ונותנים להם להתבטא בחופשיות, הם מצליחים ליצור סלון שהוא יצירת אומנות בגורמת לכולם להגיד וואו.

ובמסגרת הפתיחות לעיצוב אנו רואים היום שהישראלים מגלים צבעים חדשים בעיצוב הסלון. בעוד בעבר הצבע הלבן שלט בקירות הסלון, היום אנו רואים שילובים מעניינים של צבעים הכוללים אפילו גווני אפור ושחור, לצד נגיעות צבע. ולא רק הצבע אלא גם המרקם וכל משחק הצבעים עם האלמנטים האחרים בחלל.

נראה כי כבר אין עיצוב פנים סלון סטנדרטי, לפחות לא אצל מעצבי פנים. כל סלון הוא ייחודי ויוצא דופן, ומותאם באופן אישי לבעלי הדירה. זה בדיוק הדבר שהופך את החיים בבית לחוויית מגורים ומעלה את איכות החיים, והכול בזכות העיצוב. מחפשים מעצב פנים מומלץ לעיצוב הסלון? צרו קשר עם מעצבי הפנים של iDesigners

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *