כולנו מבינים את הערך של עיצוב פנים, גם כאשר מדובר על עיצוב חדר ילדים. עיצוב הוא הרבה יותר מאסתטיקה, עיצוב בתפיסה הרחבה צריך לקחת בחשבון היבטים של פרקטיות ושימושיות, לצד התחושות העיצוביות. חדר יכול לשדר תחושה קודרת ומדכאת, אך גם תחושה אופטימית, נעימה ורגועה. מעצבי פנים יודעים כיצד לרתום את העיצוב על מנת לשלוט בכל אותן תחושות ולהתאים אותן עבור החלל.

בתור הורים אתם בוודאי רוצים להעניק לילדיכם את הסביבה הבטוחה והחמימה, ואין לנו ספק כי כך אתם עושים. אך לפעמים אינכם מודעים לתחושות שמעורר העיצוב בחדר הילדים, ואיך גירוי חושי יכול ממש להשפיע על התנהגות ודפוסי שינה. לכן כדאי מאוד להשקיע בעיצוב חדר ילדים, ולעשות זאת באמצעות מעצבי פנים המנוסים בנישה זו.

עיצוב ייחודי לחדר הילדים

באופן טבעי עיצוב חדר ילדים הוא שונה מיתר העיצוב של הבית. הסגנון העיצובי הכללי של הבית מושפע בעיקרו מהצרכים והרצונות של המבוגרים. ואלו המשקיעים בעיצוב פנים מחפשים אחר עיצוב הרמוני בו כל החללים הם בעלי אותו קונספט עיצובי ומתאימים אחד לשני. אך מכיוון שחדר הילדים, כמו יתר חדרי השינה, מבודד מהסביבה העיצובית הכללית, ניתן ליהנות מאוטונומיה עיצובית.

בזכות ההפרדה בין חדר הילדים ליתר חללי הבית ניתן להעניק לחדר הילדים עיצוב יותר אישי ואינטימי. זהו המקום בו ניתן לכבד את הרצונות האישיים של הילדים, את העולם שלהם ואת הדברים שמדברים אליהם. כלומר עיצוב חדר ילדים המבטא את האישיות של הילד ואת תחומי העניין שלו. ולא יזיק גם להפגיש בין הילדים למעצבים ולאפשר לילדים להביע את דעתם בנוגע לעיצוב חדר הילדים.

האתגרים בעיצוב חדר ילדים

תתפלאו לשמוע, איך עיצוב חדרי ילדים יכול להיות אחד הדברים המאתגרים ביותר עבור מעצבים. חדר הילדים הוא הפינה האישית והאינטימית של הילדים, וכאן מתחיל האתגר הגדול. על המעצב לראות את הדברים מנקודת מבטם של הילדים ולא של המבוגרים. לילדים יש את הצורה המיוחדת לראות את הדברים. אלמנט עיצובי שיכול להיראות למבוגרים נחמד, עשוי להיראות מרתיע עבור הילדים. מעצב פנים העוסק בעיצוב חדרי ילדים צריך לדעת כיצד לראות את הדברים מנקודת המבט הנכונה.

עוד נקודה חשובה היא הקצב המהיר שבו הילדים גדלים. בגיל הזה ישנם שינויים גדולים המתרחשים משנה לשנה, בטעמים ובהעדפות של הילד. אחד האתגרים בעיצוב חדר ילדים הוא לתת מענה על זמני אשר יוכל להתאים לילדים גם בתקופה זו של שינויים מהירים. בוודאי שאינכם רוצים להשקיע כל שנה בעיצוב מחדש של החדר, לכן על המעצבים לראות גם את הצרכים המשתנים וליצור את העיצוב הנכון. מאתגר, אבל בעזרת מעצבים מוכשרים הדבר אפשרי.

עיצוב חדר ילדים צריך לקחת בחשבון גם את אורח החיים של הילדים והפעילויות שלהם. הם בוודאי זקוקים לסביבה המאפשרת לשחק עם חברים, אך מצד שני גם ללמוד ולישון. ובוודאי יש צורך בפתרונות אחסון מתקדמים אשר יקלו על השמירה על הסדר.

מעצבי פנים משקללים יחדיו את כל השיקולים הללו, ביחד עם הנתונים הפיזיים של החדר, ומעניקים לכם פתרון.

בטיחות בעיצוב חדר הילדים

חדר ילדים הוא הסביבה הבטוחה של הילדים, ואנו לא מדברים רק על ההרגשה הנעימה והבטוחה שבחדר. אנו מדברים על הסיכונים הפיזיים. ילדים משחקים ומשתוללים, ולכן חשוב לוודא כי אין סיכונים פיזיים בחדר. למשל רהיט מסוים, שיכול להיראות תמים למראה, עשוי ליצור הפרעה עבור הילדים; הם עשויים להיתקל בו, ליפול ולהיפצע. זוהי רק דוגמה אחת, אך היא מדגישה את הצורך לראות את הדברים מנקודת מבטם של הילדים ולוודא כי עיצוב חדר ילדים מעניק להם סביבה נעימה ובטוחה, ללא גורמים היכולים לגרום לפציעות.
יש לכם שאלה? פנו לצוות מעצבי פנים המומלצים של iDesigners

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *