בתחום של עיצוב פנים משרדים עברנו תמורות גדולות בעשורים האחרונים. כנראה שהראשונים שהבינו את החשיבות והערך של עיצוב המשרד אלו היו חברות ההייטק אשר קבעו כאן סטנדרט חדש. אך לא חייבים להיות חברת סטארטאפ או חברה המגלגלת מאות מיליונים בשנה בשביל להשקיע בעיצוב משרד.
כיום כולם מבינים, גם המשרדים הקטנים וגם הגדולים, כי עיצוב משרד הוא דבר חשוב ובעל ערך. עיצוב משרד משפיע בצורות שונות ומעניק הרבה תועלות לעסק. עיצוב פנים משרדים פועל בכמה מישורים: הוא משפיע על התחושות של העובדים והמוטיבציה, ויכול גם לסייע בשביל להפחית מתחים ולעודד יצירתיות; עיצוב משרד משפיע על המיתוג של העסק והמסרים השיווקיים שהוא מעביר, ויוצר תחושה מיוחדת אצל הלקוחות המבקרים במשרד.

עיצוב פנים למשרד

עיצוב משרד שונה במהותו מעיצוב הבית, ולכן כדאי להיעזר במעצבי פנים בעלי ניסיון בנישה הספציפית הזו. זהו צריך להיות עיצוב הלוקח בחשבון את הצרכים המשרדיים היומיומיים, צורכי התחזוקה והניקיון השוטף וגם הצרכים המיתוגיים. וזאת לצד מגוון פרטים טכניים הקשורים לחשמל, תשתיות תקשורת, דינמיקת העבודה ועוד.

כל משרד הוא בעל צרכים אחרים. לעתים יש צורך בחללי עבודה משותפים, ולעתים חלוקה לחללים פרטיים. משרדים מסוימים זקוקים לחדר ישיבות בו ניתן לקיים פגישות ומצגות. יש משרדים הזקוקים לחדר המתנה עבור לקוחות ועוד על מיני צרכים משתנים בהתאם לאופי הפעילות של העסק.

ישנם גם משרדים בהם ישנו רצון להוסיף אלמנטים שאינם קשורים באופן ישיר לעבודה, אך נועדו לתרום לרווחתם של העובדים, כמו למשל מכון כושר.

עיצוב משרד הוא לא רק שאלה של תקציב. יש קודם כל להבין את אופי העסק, את אופי האנשים שמאחוריו, את המודל העסקי, תחום העיסוק וקהל הלקוחות. עיצוב פנים משרדים הוא הזדמנות לבטא את הזהות של העסק, ולכן חשוב קודם כל להבין אותה. ישנו הבדל של שמיים וארץ בין עיצוב משרד של יועצים פיננסיים הפונים אל לקוחות אקסקלוסיביים, לבין יועצי משכנתאות או חברה העוסקת בתחום הפרסום.

ישנו שוני גדול בין עיצוב משרד לבין עיצוב דירת מגורים. כאשר אתם מעצבים את דירת המגורים שלכם, אתם חופשיים להשתמש בכל סגנון עיצובי שתרצו – משהו בסגנון ”הבית שלי, אני אעשה מה שבא לי“. אך כאשר מדובר על עיצוב פנים משרדים, יש לחשוב על המטרות העסקיות והתדמית שרוצים לבנות; יש לחשוב על העובדים ועל הלקוחות, ופחות על הטעם האישי של בעלי העסק.

עיצוב משרד, איך לעשות את זה נכון

הדרך הבטוחה ביותר לקבל עיצוב משרד מוצלח וייחודי היא באמצעות מעצבי פנים המנוסים בתחום זה. על מנת להפיק את המיטב מהעבודה של מעצבי הפנים, כדאי קודם כל לערוך פגישת הכרות עם המעצב. להזכירם כאן באתר תוכלו למצוא מעצבים בעלי ניסיון בעיצוב פנים משרדים, איתם תוכלו לקבוע פגישה.

בפגישת ההכרות תוכלו להציג את העסק שלכם, את החזון העסקי. וזהו גם הזמן לדבר על התקציב. המעצב או המעצבת יעבדו את המידע, ויציעו לכם רעיון לקונספט עיצובי. הם עשויים לזרוק רעיונות ולעשות איזה בריינסטורמינג במהלך הפגישה, אך גיבוש קונספט עיצובי לא נעשה מעכשיו לעכשיו, הוא דורש מחשבה.

בסופו של דבר תקבלו הצעה ראשונית לקונספט העיצובי. במידה וההצעה תמצא חן בעינכם, תוכלו להתקדם ולרדת לפרטי הפרטים ובחירת החומרים, הרהיטים וכל אלמנט הקשור לעיצוב החלל.

בשורה התחתונה ישנו פתרון עיצובי עבור כל משרד, עיצוב משרד המתאים לתקציב ומתאים לאופי הפעילות העסקית והשוק שבו אתם פועלים. השקעה בעיצוב פנים משרדים תאפשר לכם להפוך את המשרד למקום נעים שכיף לעבוד בו, מקום בו הלקוחות מרגישים ביטחון לעשות אתכם עסקים.

Comment (1)

  1. מעצבת פנים מומלצת - עיצוב פנים | מעצבי פנים - iDesigners
    10/02/2023

    […] דירה, וגם ללקוחות עסקיים או מוסדיים המחפשים פתרונות עיצוב למשרדים, נקודות מכירה […]

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *