טיפים לעיצוב הבית

מרגישים שבא לכם להוסיף איזו נגיעה עיצובית חדשה לבית? לפעמים כל מה שצריך זה כמה נגיעות עיצוביות קטנות על מנת לשנות את כל האווירה בבית. הבית שלכם הוא המקום בו אתם מבלים יחדיו עם המשפחה, תרצו שיהיה לכם נוח ונעים. ולכן כדאי להשקיע בעיצוב הבית. אך מצד שני לא תמיד תרצו לשבור קופת חיסכון.
הרשו לנו לתת לכם כמה טיפים קצרים ופשוטים לעיצוב הבית.

התאפסו על הסגנון העיצובי

אחת הבעיות שאנו רואים בבתים רבים היא שהוסיפו להם כל מיני רהיטים ואקססוריז במהלך השנים, ללא מחשבה על סגנון עיצובי. כל פריט מייצג את מה שנראה לכם יפה באותו הרגע ואת מצב הרוח שלכם כאשר ביקרתם בחנות. והתוצאה הסופית היא חוסר הרמוניה וחוסר התאמה בין הצבעים והסגנונות. אפשר לערבב סגנונות עיצוביים שונים בבית, אך צריך לעשות זאת בצורה ממותנת. כל פריט וכל רהיט בעצם ”מדברים אחד עם השני“ בשפה העיצובית. ולכן כאשר בוחרים רהיטים או אקססוריז לבית או לעסק כדאי לקחת בחשבון את השפה העיצובית הכללית.

פתרונות אחסון

עוד בעיה שאנו רואים אצל כל אוספי החפצים היא שלאחר מספר שנים בבית יש יותר מידי חפצים מפוזרים היוצרים רעש עיצובי. לא באנו להגיד לכם לזרוק ולהיפטר מכל הדברים, אבל כדאי להשקיע בפתרונות אחסון. אלו יכולים לרכז את כל החפצים ולהעניק לבית שלכם מראה מסודר ופחות רעש בעיניים.

פתרונות זולים

כדאי לדעת שלפעמים ישנם פתרונות זולים שניתן ליישם בבית. כלומר פתרונות אשר יכולים לשנות את העיצוב בצורה משמעותית, אך אינם דורשים השקעה גדולה. למשל אם חשבתם שבשביל לרענן את התחושה בחדר הרחצה תצטרכו להשקיע הון בהחלפת אריחי הקרמיקה, יש גם פתרונות אחרים. למשל כיום ניתן להשיג מדבקות אריחים אותם ניתן להדביק בחדר האמבטיה. כך תוכלו להוסיף צבע ואווירה לחדר הרחצה וגם להיות יצירתיים

מראות מוסיפות המון

לכולנו יש מראות בבית, אך אנו בדרך כלל ממקמים אותן אך ורק על פי השימוש. כמו למשל מראה בחדר ההלבשה או מראה בחדר הרחצה. אך כדאי להבין שלמראות ישנו ערך עיצובי רב וניתן לשלם אותם גם בחדרים שונים בבית. מראות יכולות לסייע להגדיל את תחושת המרחב, ואף ליצור מראה מעניין כאשר לוקחים בחשבון את האובייקטים המשתקפים במראה. ישנן מראות בצורות שונות, גדלים שונים ומבחר סגנונות; התאימו אותן לסגנון הכללי של החלל.

הוסיפו צמחייה

צמחייה מוסיפה הרבה לבית. כאשר אתם סגורים בין ארבע קירות ורחוקים מהטבע, משהו חסר לכם. צמחים יכולים להוסיף את הנגיעה החמימה והאוהבת של הטבע לביתכם. זה נכון שצמחים עשויים להיות בררניים בדרישות שלהם, וגם דורשים טיפול ואפילו מלכלכים. אך כיום ניתן להשתמש בצמחים מלאכותיים בעלי מראה טבעי ונעים.
תאורה – הרבה פעמים אנשים מתלוננים על תחושה קודרת ודיכאונית בביתם. הם מנסים להוסיף קצת נגיעות של צבע, אבל משום מה נראה שהתחושה רק מתגברת. יתכן שחסרה לכם תאורה בבית.

Comment (1)

  1. מעצבת פנים לבית - עיצוב פנים | מעצבי פנים - iDesigners
    10/02/2023

    […] פנים יכולה לחולל שינוי משמעותי בעיצוב הבית שלכם, שינוי אשר ישפיע על התחושות שלכם ועל איכות החיים […]

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *