גם אם אינכם מחשיבים את עצמכם למבינים בעיצוב פנים, עדיין אל תזלזלו ביכולות שלכם. ישנם הרבה דברים שאתם יכולים לעשות בנוגע לעיצוב הבית שלכם. לא כל שינוי בבית דורש מעצבים או שיפוצניקים, יש הרבה דברים שאפשר לעשות בעצמכם. וגם לא צריך להשקיע הון.

אחד הדברים הדומיננטיים ביותר בעיצוב הבית הוא הצבעים. צבעים יוצרים אווירה וגם משפיעים על תחושת המרחב והרגשות. לכן יתכן שתרצו להתחיל את העיצוב משינוי הצבעים בבית. אם יש לכם חלל קטן, אנו מציעים ללכת לכיוון הצבעים הבהירים יותר. חישבו לגבי כל חדר אילו צבעים הם הדומיננטיים שתרצו בו. בדרך כלל כדאי שהצבע הבהיר ישלוט, ואז לשים נגיעות בצבעים קצת יותר מודגשים שידברו איתו.

בואו נדבר על האלמנטים הדומיננטיים בהם ניתן לבטא את הצבעים, כדאי להתחיל מהם. את האקססוריז והפרטים הקטנים כדאי להשאיר לסוף.

שינויי צבע בבית

שינוי דרסטי ניתן לעשות באמצעות שינוי צבע הקירות; אינכם מוגבלים לצבע לבן. כיום מקובל להשתמש בצבעים שונים ואף לערוך שילובי צבעים. באמצעות שילובי צבעים ניתן להוסיף אווירה לבית, לשבור את השגרה ולהדגיש אלמנטים עיצוביים. אינכם חייבים לצבוע מחדש את כל הקירות, ניתן לבחור קיר אחד בחלל ובאמצעות צביעתו לשנות את כל האווירה בחדר.

גם ווילונות הם גורם דומיננטי בצבעים של הבית, וכדאי להתאים אותם לצבע הקירות. ישנם ווילונות בעלי צבעים סולידיים הנבלעים בחלל, וישנם ווילונות אשר יכולים למשוך תשומת לב ולתת את נגיעת הצבע החסרה לבית. כמובן שאת הבחירה בסופו של דבר יש לעשות בהתאם לחלל.

גם את הצבעים בחדר האמבטיה ניתן לרענן ולשנות. אתם בטוחים שיש צורך בהחלפת האריחים והשקעה של כמה אלפי שקלים, אבל האמת שיש פתרונות פשוטים. ניתן לרכוש מדבקות לאריחים, המתאימים לרטיבות של חדרי הרחצה. בעזרתם תוכלו לתת נגיעות עיצוביות לחדר הרחצה מבלי להוציא הון. ובעתיד, תוכלו לשנות בקלות. זהו פתרון מעולה  המתאים גם לדירות שכורות.

משחקים בחלל

כאשר אתם מעצבים מחדש את הבית, עליכם להיות מודעים לגודל החלל. לפעמים ישנם חדרים קטנים ואפילו דירות קטנות, בהם נרצה עיצוב היוצר תחושה של מרחב. זהו אחד הסודות של מעצבי הפנים. באמצעות תאורה חזקה, בין אם זו טבעית או מלאכותית ניתן ליצור תחושת מרחב. כדאי גם להקפיד על צבעים בהירים ולהפחית בפרטים עיצוביים. כדאי גם להוסיף מראות מעוצבות. מראות גדולות יכולות ליצור תחושה של מרחב גדול יותר.

ומצד שני יש את המקרים בהם ישנם חללים גדולים ושוממים היוצרים תחושת ריקנות בבית. כדאי לחשוב על רהיטים קצת פחות סטנדרטיים, כמו למשל קונסולות או שולחנות צד. אלו יכולים להיות אלמנט שהוא גם פרקטי וגם עיצובי. בעזרתם תוכלו להעניק סטייל יותר אלגנטי לבית.

במהלך העיצוב תרצו להוסיף כל מיני אקססוריז לבית, אולי שעון קיר במטבח, אולי עציץ בסלון. את אלו השאירו לסוף.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *