עיצוב פנים

עיצוב פנים מיועד למי שרוצה להביא את האסתטיקה אל תוך חייו. מי שמבין שיש צורך לתכנן את חללי הפנים של המבנה על מנת להביא אותם לשלמות, ועל מנת לנצל את החלל בצורה הטובה ביותר; זה יכול להיות בבית וזה יכול להיות במשרד. בכל מקום עיצוב פנים מביא אל החלל מראה מיוחד ומסייע ליצור את התחושות המתאימות לאופי השימוש ותורמות למען השגת המטרה.

עיצוב פנים הוא הרבה יותר ממראה חיצוני של הדברים. העיצוב משפיע באופן ישיר על ההתנהלות, על יחסי האדם והסביבה ועל כל הפונקציונליות של המקום ברמה היום יומית.

הכלים העיצובים של מעצב הפנים

עיצוב פנים משתמש במגוון כלים עיצוביים לצורך השגת המטרות. למעשה אין כאן חוקים, ואין מותר או אסור. אין רשימה סגורה של כלים עיצוביים, כל דבר המסייע להשיג את המטרה הוא לגיטימי. אלו יכולים להיות דברים הפונים אל כל החושים, לאו דווקא ראייה, אלא גם שמיעה ומגע. הכל תלוי במטרות שאתם רוצים להשיג בעיצוב הפנים, וכמובן ביכולות היצירתיות האישיות של מעצב הפנים.

תאורה היא אחד הכלים המרכזיים בעיצוב פנים. אם בעבר תאורה הייתה עבורנו בסך הכל אמצעי להאיר את החשכה, היום תאורה היא עולם ומלואו. ישנם סוגים שונים של תאורה, וכל סוג של תאורה מייצר תחושות אחרות ומתאים למטרות אחרות. זה נכון שתאורה מאירה את החלל, אך בעיצוב פנים תאורה גם משמשת להדגשה, הבלטה, הצללה אמנותית, יצירת אווירה ועוד מטרות שונות.

כמובן שצבעים הם כלי חשוב בעיצוב פנים. כל צבע משדר תחושה שונה ויש לדעת כיצד לשחק נכון עם הצבעים על מנת להתאים לחלל ולאופי השימוש של המקום. יש צבעים המתאימים לחדרי ילדים, אחרים למשרדים או לחדרי שינה. גם כאן אין חוקים וכללים, אך פשוט צריך לדעת כיצד להשתמש בהם נכון. בעיצוב פנים משחקי הצבעים הם דבר חשוב, והם יכולים לבוא לידי ביטוי בכל אלמנט בחלל, מהקירות והמרצפות, ועד תמונות או פריטים דקורטיביים בחלל שנועדו להשלים את האווירה.

מרקמים וחומרים הם עוד אחד מהכלים העיצוביים שבהם אפשר להשתמש. ישנם שפע של סגנונות עיצוביים, והמרקמים והחומרים שאיתם נעבוד יסייעו להשיג את המטרות העיצוביות. למשל מי שמחפש עיצוב פנים המחובר לאדמה, אולי משהו בסגנון כפרי, בוודאי ירצה לשלב אלמנטים מעץ, אבן ואף ברזל בעיבוד גס. אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בפרקטים, בכיסאות, ארונות ועוד כל מיני אלמנטים בחלל. וכמובן שזו רק דוגמה אחת מיני רבות. לכל חומר ישנו מרקם אחר, ברק אחר, תחושה אחרת, ולפיכך יכול להתאים למגוון מטרות עיצוביות.

עיצוב פנים מתחיל מקונספט

מעצב פנים אינו מקבל את ההחלטות שלו באופן אקראי, ובטח שלא בא לבטא את הטעם האישי שלו בעיצוב. מעצב פנים קודם כל רוצה להבין מהו הקונספט. אם זהו עיצוב פנים למשרד, המעצב ירצה להבין מהו הקונספט של העסק והחזון שלו, ואת מי המשרד משמש. ואם זה עיצוב לבית, המעצב רוצה להכיר את בני המשפחה; כל אדם מביא איתו אמונות וערכים שונים, טעמים והעדפות… המעצב בונה קונספט המשרת את האדם. המטרה היא ליצור סביבה עיצובית המשרתת את האדם וחייה איתו בהרמוניה.

על עיצוב פנים אפשר לדבר ולדבר עוד הרבה. זהו עולם עשיר ומגוון שתמיד מתחדש. כל מעצב מביא איתו סגנון שונה. יש סגנונות מודרניים ויש סגנונות מתקופות אחרות, וכמובן יש את השילובים המעניינים המגשרים בין תרבויות ובין זמנים. וזהו תחום שתמיד מתחדש, עם חומרים חדשים וטרנדים חדשים.

בית, או משרד, בו שמו דגש על עיצוב פנים זוכה לאופי שונה ואישיות משלו. זו השקעה משתלמת ביותר.

Comments (3)

 1. עיצוב פנים משרדים / עיצוב משרד - עיצוב פנים | מעצבי פנים - iDesigners
  10/02/2023

  […] לאופי הפעילות העסקית והשוק שבו אתם פועלים. השקעה בעיצוב פנים משרדים תאפשר לכם להפוך את המשרד למקום נעים שכיף לעבוד […]

 2. כמה עולה עיצוב פנים? | מחירון עיצוב פנים | iDesigners - מעצבי פנים
  10/02/2023

  […] עיצוב פנים הוא תחום רחב המעניק פתרונות למגוון לקוחות, החל מהלקוחות הפרטיים המחפשים פתרון לעיצוב דירתם, ועד לקוחות עסקיים ומוסדיים הזקוקים לעיצוב פנים של חנויות, משרדים, בתי מלון, קליניקות ועוד. […]

 3. עיצוב פנים מודרני - עיצוב פנים | מעצבי פנים - iDesigners
  11/02/2023

  […] המקובלות בציור עד אז. ואם נשליך זאת על תחום עיצוב הפנים, גם כאן ניתן להגיד כי העיצוב המודרני קורא תיגר על […]

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *