הפעם אנחנו רוצים לדבר על עיצוב פנים מודרני. אך האמת שקשה מאוד להגדיר עיצוב פנים מודרני, וכל אחד יכול להגדיר אותו בצורה אחרת. אבל בואו נגיד את האמת, עיצוב מודרני בשנות השבעים, הוא לא בדיוק לפי הסטנדרטים של העיצוב המודרני בשנות האלפיים.

אפשר להגיד כי עיצוב פנים מודרני מסמל איזה רגע בהיסטוריה בו קראנו תיגר על מה שהיה מקובל עד אז. למשל ניתן לראות זאת באומנות, היכן שבאו ציירים מודרניים והחלו לבטא סגנונות אמנותיים שונים מהתפיסות והפרופורציות המקובלות בציור עד אז. ואם נשליך זאת על תחום עיצוב הפנים, גם כאן ניתן להגיד כי העיצוב המודרני קורא תיגר על סגנונות מקובלים. ולפיכך ניתן להגדיר את העיצוב המודרני על פי שונותו מעיצובים אחרים.

עיצוב בעל אופי תעשייתי

במידה רבה עיצוב מודרני הוא עיצוב בעל אופי תעשייתי. אך שלא תבינו לא נכון, הוא יכול להיות מעודן מאוד, ולא גס כפי שאנו רואים בדרך כלל בעיצוב התעשייתי. אך הוא מבטא גישה תעשייתית יותר כלפי הייצור. למשל במקום ריהוט שעובד בעבודת יד ויש לו מרקם גס, אנו רואים ריהוט תעשייתי המצטיין במרקמים חלקים. במקום פיתוחי עץ שעבד עליהם אמן, אנו רואים משטחים חלקים ונקיים.

עיצוב מודרני מאופיין בניקיון עיצובי, בדיוק לפי המאפיינים שהזכרנו. אנו נראה בו יותר שילובים של קווים ישרים ושבירות בזוויות חדות, ולא פינות מעוגלות. עיצוב מודרני הוא אינו בהכרח מינימליזם, אך מידה מסוימת של מינימליזם תמיד נמצאת בעיצוב המודרני.

עיצוב מודרני גם צפוי להביא איתו צבעים ומרקמים המבטאים את הטכנולוגיות המודרניות ואת שיטות הייצור והצביעה התעשייתיות. למשל אנו יכולים לראות שימוש בצבעים בעלי אפקט מטאלי, או שילוב של נירוסטה (בעיקר במטבחים).

עיצוב מודרני הוא אחד העיצובים הפופולריים עבור בתים פרטיים, והוא גם הדומיננטי בעיצוב משרדים. אך בדיוק כפי שהסברנו, אין כאן חוקים וכללים – בסופו של דבר מדובר באמנות. ואולי אתם זוכרים את ההוא שאמר ”באומנות אין דבר כזה שאין דבר כזה“. כך שבשורה התחתונה כל מעצב פנים יכול לתת לעיצוב המודרני את הפרשנות שלו. חלקם ייקחו את זה לכיוון עיצוב הייטקיסטי, אחרים לכיוון של עיצוב תעשייתי גס, ויש גם כאלו שיקפידו על משהו סולידי.

אם אתם מחפשים מעצב בעל סגנון עיצוב מודרני, כדאי מאוד להתרשם מתיק העבודות ולראות מהן הסגנון שמדבר אליכם.

ואפשר גם לשלב

מעצבי פנים מוכשרים יודעים לקחת סגנונות עיצוביים שונים ולשלב אותם יחד. זה אפשרי וזה נראה נהדר, אך זה גם לא מובן מאליו. לא ניתן סתם לקחת שולחן בעיצוב מודרני ולשים סביבו שולחנות בסגנון של בית אנגלי עתיק. צריך לדעת כיצד הצבעים והמרקמים מדברים זה עם זה, גם כאשר יש ביניהם ניגודיות, היא עדיין צריכה להיעשות בצורה המאפשרת לכל אחד לבטא את סגנונו, אך לשמור על קו משותף. וזהו האתגר שעומד בפני המעצב.

מעצבים היודעים לקחת את העיצוב המודרני, ולשלבו לצד סגנונות עיצוביים אחרים יכולים להעניק לבית ייחוד וקסם רב.

כאן באתר תוכלו למצוא מאגר גדול של מעצבי פנים, רבים מהם בעלי ניסיון בסגנונות עיצוביים רבים ובכללם עיצוב מודרני. אתם יכולים להסתכל בתיקי העבודות ולקבל כיוון והשראה לגבי הסגנון המתאים עבורכם. התבוננו במעצבים השונים ושימו לב איך כל אחד מהם נותן לעיצוב המודרני את הפרשנות שלו. רק שימו לב איזה סגנון הוא זה המדבר אליכם ויכול להתאים למטבח או הסלון שאתם רוצים לבנות.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *