הכירו את העיצוב שמחבר אתכם לטבע ולאדמה.

כאשר אנו אומרים עיצוב פנים כפרי, אנו מייד מדמיינים עיצוב עבור בית בכפר. אבל אתם שאולי מחזיקים בדירה בקומה החמישית בתל אביב או נתניה, חושבים שזה לא רלוונטי עבורכם. אבל אולי דווקא הסביבה האורבנית, זו הרחוקה ביותר מהטבע, היא זו אשר צריכה למצוא את האיזון עם עיצוב פנים כפרי.

אבל אולי הלכנו רחוק מידי, צריך קודם כל לנסות להסביר מהו עיצוב פנים בסגנון כפרי.

אז מהו עיצוב פנים כפרי

עיצוב פנים כפרי מציג לנו השפעות מסגנונות עיצוב מסורתיים אותם יכולנו לראות באזורים הכפריים של אירופה וארצות הברית. קשה להצביע על נקודת זמן מסוימת, אך אלו הם הסגנונות האופייניים לתקופה שלפני שהעולם עבר תהליכי גלובליזציה.
כל אזור כפרי הביא סגנון עיצובי ייחודי, אך היו מאפיינים כלליים אותם יכולנו לראות בכל רחבי אירופה וארצות הברית – שימוש בחומרי הגלם הזמינים. פרטי ריהוט ועיצוב המבוססים על שיטות ייצור מסורתיות, ומרבות להשתמש בעץ, ברזל ואבן.

עיצוב פנים בסגנון כפרי, כפי שאנו רואים אותו היום, הוא מורכב ומתקדם יותר מאשר מה שיכולנו לראות באיזה מטבח ביוון לפני 100 שנה, או סלון בדרום ארצות הברית, אך הוא עדיין משמר את השימוש בחומרי גלם בעלי מאפיינים דומים ואת תחושת החמימות שהם מביאים איתם.

עיצוב כפרי בימינו הולך ומשתלב עם סגנונות עיצוביים אחרים, ונוצרים שילוב מעניין ומרתק בו אלמנטים מהעיצוב הכפרי משתלבים בסביבה עיצובית מודרנית.

עיצוב פנים כפרי במטבח

עיצוב בסגנון כפרי יכול לבוא לידי ביטוי בכל אחד מחללי הבית, אך נראה שישנה פופולריות גבוהה למטבחים בעיצוב כפרי. נראה שהאופי החמים של סגנון עיצובי זה, פשוט עונה בצורה מושלמת על הצרכים של המשפחה. הוא יכול לבוא לידי ביטוי בצורה מפתיעה דווקא במטבח, ולכן אנו רואים כי גם אנשים שבחרו בסגנונות עיצובים אחרים, המבקשים נגיעות של עיצוב כפרי במטבח.

במטבחים שעוצבו בסגנון כפרי אנו צפויים לראות ארונות עץ עם עיטורים בסגנון של שיטות העבודה המסורתיות. ארונות המשמרים את הצבעים הטבעיים של העץ ויש בהם ידיות בולטות. הסגנון הכפרי אינו מגיע עד התקרה, אלא משאיר חלל מעל ארונות המטבח.

מעצבים מוכשרים עושים גם שימוש בחיפוי קיר מאבן טבעית ועוד אלמנטים דקורטיביים המדגישים את הסגנון.

אחד האתגרים בעיצוב פנים כפרי, לא רק במטבחים, הוא שילובו עם הטכנולוגיות המודרניות. בביתנו ישנם מכשירי חשמל שונים ומודרניים כמו מיקרוגל, מקרר או טלוויזיה גדולה עם מסך שטוח. במקרים רבים העיצוב המודרני של אותם מכשירי חשמל עומד בניגוד למראה הכפרי והאותנטי. על המעצבים למצוא את הדרכים היצירתיות המאפשרות לשלב עיצוב פנים כפרי עם טכנולוגיות מודרניות.

האם עיצוב פנים כפרי מתאים עבורי ?

כאשר מדברים על עיצוב, לעולם לא כדאי להיות מקובעים על סגנון זה או אחר, לכן כדאי לשקול את העיצוב הכפרי. במיוחד אם אתם רוצים את החיבור לטבע. אם אתם גרים בעיר זה יכול להיות פיצוי על מה שחסר, ואם אתם גרים בכפר זה יכול להיות הפתרון המקשר בין הפנים לבין החוץ.

כדאי להסתכל בתמונות של עיצוב פנים כפרי, לראות איך מעצבי פנים שונים נתנו לקונספט ביטוי בעיצוב חללים שונים. כך תוכלו לקבל השראה ורעיונות, וכך תוכלו להחליט האם עיצוב כפרי מתאים עבורכם. וכמובן תוכלו לפנות לאחד המעצבים המוכשרים שכאן באתר ולקבל מהם רעיונות ופתרונות עיצוביים עבור הבית שלכם.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *